niedziela, 16 czerwiec 2019, Imieniny: Aliny, Justyny, Benona

Pogoda w Janowie

Finał III Edycji Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej

Festiwal Piosenki Obcojęzycznej organizowany przez nauczycieli Zespołu Szkół  4 kwietnia miał już swoją III edycję! Do konkursu piosenek śpiewanych w wybranym języku obcym zgłosiło się 20 kandydatów ze szkół podstawowych i gimnazjów.

W jury zasiadali  nauczyciele językowcy i gościnnie Dyrektor Gimnazjum pan Andrzej Tomczyk, którego ocena wykonywanych utworów pod względem wokalnym była dla nas niezwykle cenna. Udało się wyłonić zwycięzców, chociaż jury miało twardy orzech do zgryzienia, ponieważ wszyscy uczestnicy zaprezentowali bardzo wysoki poziom. Wspólnie podziwialiśmy umiejętności wokalne uczestników,pomysł  i oryginalne wykonanie piosenek, jak również wrażenie artystyczne i estetyczne.  Piosenki śpiewane były w jęz. angielskim, rosyjskim oraz niemieckim i w tym momencie mogliśmy podziwiać umiejętności językowe młodych ludzi. Wyniki obrad jury przedstawiają się następująco:

1 miejsce – Elżbieta Jakubiec z PSP im. Tadeusza Kościuszki w Białej Drugiej

2 miejsce – Magdalena Rawska z Publicznego Gimnazjum w Janowie Lub.

3 miejsce -  Martyna Sosnówka i Julia Gałus z PSP im.ks.Prymasa Stefana Wyszyńskiego w Godziszowie

Pani dyrektor Teresa Biernat gratulując wszystkim uczestnikom wspaniałych wyników w konkursie wręczyła  nagrody i dyplomy z wyróżnieniem!

Szczególne podziękowania kierujemy do państwa opiekunów uczestników konkursu, którzy w tak wspaniały sposób przygotowali swoich kandydatów do konkursu, doceniamy Waszą pracę.Dziękujemy pani Wiesławie Drewniak,panu Markowi Sulowskiemu,pani Monice Świątek, pani Urszuli Wiechnik, pani Magdalenie Jaworskiej, pani Annie Moskal, pani Dianie Krzemińskiej i pani Agnieszce Wiechnik.Serdeczne podziękowania kierujemy również do pani Krystyny Ćwiek za przygotowanie nagród dla wszystkich uczestników w postaci pięknych śpiewników pieśni patriotycznych. Dziękujemy Dyrektorowi Janowskiego Ośrodka Kultury panu Łukaszowi Drewniakowi za udostępnienie nam Sali widowiskowej oraz za sponsorowanie słodkiego poczęstunku dla wszystkich uczestników. Dziękujemy również panom  z ekipy technicznej, którzy kierując nagłośnieniem,oświetleniem i wykorzystując efekty dymne sprawili,  że młodzi artyści czuli się na scenie komfortowo i profesjonalnie.

Dla przypomnienia festiwal piosenki organizowany jest w ramach obchodów święta patrona naszej szkoły Wincentego Witosa. „Majówka u Witosa” to okazja do zapoznania się z ofertą edukacyjną naszej szkoły,spotkania z młodzieżą,która w tym dniu przejmuje rolę gospodarza swojej szkoły i chętnie dzieli się informacjami podstawowymi jak również różnymi ciekawostkami z życia szkoły. Serdecznie zapraszamy do Zespołu Szkół wszystkich uczestników festiwalu do zaszczycenia nas jeszcze raz swoimi umiejętnościami wokalnymi 9 maja.

Zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy przy muzyce i poczęstunku.

Tekst : A.Widz

Foto:I.Kramska,W.Drewniak

Fotogaleria

Twój pomysł - europejskie pieniądze
eu
Projekt współfinansowany ze Środków Europejskiego Funduszu Rozwoju
Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa
Lubelskiego na lata 2007-2013.
Projektowanie i tworzenie stron www