Pogoda w Janowie

niedziela, 21 październik 2018, Imieniny: Urszuli, Hilarego, Celiny

Gmina Janów Lubelski z tytułem EKO JANOSIK

Tylko 80 samorządów spośród 2,5 tysiąca z całego kraju zostało uhonorowane przyznaniem tytułu EKOJANOSIK 2018 za działania na rzecz poprawy stanu środowiska naturalnego. Należy do nich gmina Janów Lubelski.

Działania i sukcesy samorządu naszej gminy w zakresie obniżenia emisji substancji szkodliwych do środowiska, a także poprawy świadomości i wrażliwości ekologicznej mieszkańców zostały docenione Narodową Radę Ekologiczną.

Tytuł „Ekojanosika 2018” wręczony został 27 lipca br. w jednej z sal Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie.

Dyplom odebrał Burmistrz Janowa Lubelskiego Krzysztof Kołtyś. Nagroda w kategorii Samorząd została wręczona przez posłów Sejmowej Komisji Ochrony Środowiska oraz głównego Inspektora Ochrony Środowiska Marka Haliniaka. W uroczystości wziął udział również Minister Inwestycji i Rozwoju Jerzy Kwieciński.

Warto tu zauważyć, że o nominację w konkursie nie mogły ubiegać się same samorządy. Kandydatury mogły zgłaszać wyłącznie instytucje odpowiedzialne za ochronę środowiska i krajowe korporacje samorządowe lub gospodarcze.

Nagroda „EKOJANOSIK”, jak zaznaczone zostało wcześniej przyznawana jest za realizację działań mających wpływ na poprawę oraz stan środowiska naturalnego regionu, zwiększenie świadomości ekologicznej. Szczególnie dotyczy przedsięwzięć ograniczających smog. Przykładem tego faktu jest np. ilość zamontowanych pieców na biomasę w naszej gminie.

Dorota Kozdra

Fotogaleria

Twój pomysł - europejskie pieniądze
eu
Projekt współfinansowany ze Środków Europejskiego Funduszu Rozwoju
Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa
Lubelskiego na lata 2007-2013.
Projektowanie i tworzenie stron www