wtorek, 16 październik 2018, Imieniny: Gawła, Florentyny, Grzegorza

Informacja w sprawie budowy Parku Rekreacji Zoom Natury

W dniu 06.09.2012 r. generalny wykonawca – Krak Invest S.A. w Krakowie - odstąpił od zawartej z Gminą umowy na roboty budowlane przy budowie Parku Rekreacji w Janowie Lubelskim, uzasadniając to tym, że nie otrzymał zapłaty za roboty dodatkowe i zamienne na kwotę 1 920 000,00 zł netto.

W naszej ocenie – na podstawie obowiązującej umowy, aktualnego stanu faktycznego oraz posiadanych dokumentów nie było podstaw do uwzględnienia nieuzasadnionych roszczeń wykonawcy.

Wobec zaistniałej sytuacji, na dzień 14.09.2012 r. ustalono z  wykonawcą termin rozpoczęcia  inwentaryzacji budowlanej inwestycji. Po jej wykonaniu zostanie dokładnie określony stan robót wykonanych przez wykonawcę, co pozwoli nam szczegółowo rozliczyć budowę, a także umożliwi przygotowanie zakresu robót budowlanych do następnego przetargu nieograniczonego na dokończenie budowy.

Przetarg na dokończenie robót budowlanych w Parku Rekreacji planujemy ogłosić pod koniec września 2012 r., co umożliwi podpisanie umowy z następnym wykonawcą w październiku 2012 r.

Mimo zaistniałej sytuacji inwestycję oddamy do użytku w 2013 r. O dalszym przebiegu prac będziemy Państwa informować na bieżąco na naszej stronie internetowej oraz w Gazecie Janowskiej.

Burmistrz Janowa Lubelskiego

Krzysztof Kołtyś