niedziela, 16 czerwiec 2019, Imieniny: Aliny, Justyny, Benona

Pogoda w Janowie

Janowski Orszak Trzech Króli ze śpiewem na ustach

Barwne, radosne z kolędą na ustach… Orszaki Trzech Króli, które 6 stycznia przeszły ulicami naszych miast i miasteczek są synonimem wiary, nadziei i miłości.

W janowskim Orszaku uczestniczyli mieszkańcy naszego miasta. W rolę Mędrców ze Wschodu wcieliły się dzieci, które w towarzystwie Świętej Rodziny, kolędników, księży, w tym proboszcza parafii ks. Kan dr Jacka Staszaka udali się w stronę Stajenki znajdującej się na Janowskim Rynku.

W Święto Trzech Króli, czyli w Uroczystość Objawienia Pańskiego do szopki przewożone są olbrzymie figury trzech Mędrów oraz wielbłąd.

Pięknym akcentem wprowadzającym nas wszystkich w atmosferę świąt Bożego Narodzenia było zaprezentowanie inscenizacji przez Kolędników Misyjnych przygotowanych przez s. Łucję. Dodajmy, że Kolędnicy Misyjni  zbierali także ofiary na cele misyjne Kościoła oraz produkty spożywcze i środki czystości dla potrzebujących.

Przy betlejemskiej stajence zgromadziły się całe rodziny. Mroźna pogoda nie przeszkodziła, abyśmy wszyscy wspólnie uczestniczyli w tym wyjątkowym spotkaniu.

Śpiewane kolędy jeszcze na długo pozostaną w naszej pamięci...

Tegoroczne Orszaki Trzech Króli  odbyły się pod hasłem „Odnowi oblicze ziemi” (nawiązywały do słów Św. Jana Pawła I). Podkreślmy, że w Polsce Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami 752 miejscowości. W Janowie Lubelskim Orszak przeszedł już po raz siódmy.

Tekst i foto: Dorota Kozdra

Fotogaleria

Twój pomysł - europejskie pieniądze
eu
Projekt współfinansowany ze Środków Europejskiego Funduszu Rozwoju
Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa
Lubelskiego na lata 2007-2013.
Projektowanie i tworzenie stron www