czwartek, 15 listopad 2018, Imieniny: Alberta, Leopolda, Odalii

Jedna z najlepszych biegaczek górskich pochodzi z gminy Janów Lubelski

Już jako nastolatka rozpoczęła przygodę z biegiem. Jak zaznacza – „o sportowej pasji zdecydował przypadek. Na początku trenowałam krótkie dystanse. Zdecydowałam się jednak wziąć udział w zawodach górskich. Pamiętam zawody w Szklarskiej Porębie. Wystartowałam i wygrałam, uzyskując kwalifikacje do mistrzostw świata".

Dominika Wiśniewska – Ulfik o której piszemy  jest jedną z najlepszych biegaczek w Polsce. Zawodowo jest lekarzem. Mieszka i pracuje w Zabrzu. Ma 32 lata i pochodzi z Zofianki Górnej. O sukcesach Dominiki świadczą zdobyte medale.

W dorobku medale mistrzostw kraju w biegach alpejskich i anglosaskich, skyrunnningu czy biegach po schodach. Wysokie miejsca zajmuje również podczas Mistrzostw Europy i Świata.

Przypomnijmy, że w 2013 roku zdobyła dziewiąte miejsce w Mistrzostwach Świata w Krynicy. Od 2014 roku interesuje się także biegami po schodach (brązowy medal Mistrzostw Świata w Katarze w 2015 roku). Dnia 26 maja br. została Wicemistrzynią Polski w biegu po schodach (bieg Sky Tower Run we Wrocławiu).

W ostatnich Mistrzostwach Europy w Biegach Górskich, które odbyły się na początku lipca br. w macedonskich Skopje, Dominka Wiśniewska - Ulfik okazała się najlepszą zawodniczką  ze startujących Polek. Zajęła 26 miejsce (1:03:16). Dodajmy, że biegi miały charakter anglosaski, tj. w górę i w dół. Natomiast w klasyfikacji drużynowej (razem z Katarzyną Golbą oraz Michaliną Mendecką) wywalczyła 9. lokatę.

Dominka reprezentuje SKB Kraśnik, w którym trenuje od 1998 roku.

Gratulujemy Dominice sukcesów i  życzymy powodzenia.

Tekst: Dorota Kozdra, foto: archiwum Dominiki Wiśniewskiej - Ulfik