Pogoda w Janowie

środa, 12 grudzień 2018, Imieniny: Aleksandra, Adelajdy, Dagmary

Łączne świętowanie Dnia Kobiet i Dnia Mężczyzn w Klubie Seniora „Janowiacy”

Ponieważ Dzień Kobiet obchodzony jest 8 marca a Dzień Mężczyzn 10 marca, seniorzy z Klubu Seniora „Janowiacy” postanowili połączyć te dwa święta i w dniu 7 marca 2018 roku wspólnie świętowali te dni w Janowskim Ośrodku Kultury.
W pierwszej części spotkania wystąpili mężczyźni. Przedstawiciel zarządu Józef Łukasz, w imieniu wszystkich mężczyzn, złożył wszystkim kobietom najserdeczniejsze życzenia:

„Każdego roku 8 marca, o tej samej porze,
Każdy Wam życzy, co tylko może.
My korzystając z tej sposobności,
Życzymy Wam szczęścia, zdrowia, dużo radości”.

Po złożeniu życzeń mężczyźni zaśpiewali kilka piosenek o kobietach dla kobiet
i wręczyli każdej pani wiązankę kwiatów i słodycze, z gorącymi całusami.
W drugiej części spotkania Halina Łukasz i Danuta Tylus, w imieniu kobiet, złożyły wszystkim mężczyznom moc serdecznych życzeń:

„Dzień faceta dzisiaj mamy,
My kobiety o tym pamiętamy.
Niech Was dobry los obdarzy,
Wszystkim, o czym każdy marzy”.

Po życzeniach kobiety zaśpiewały o mężczyznach dla mężczyzn. Następnie obdarowały mężczyzn czekoladami i słodkimi całusami. W dalszej części było wspólne odśpiewanie „sto lat” dla kobiet i mężczyzn oraz toast lampką wina. Wszyscy poczęstowali się aromatyczną kawą i smacznym ciastem. Było to bardzo miłe spotkanie. Takie drobne gesty na długo pozostają w pamięci, są wzruszające i dają dużo satysfakcji, a wspólny poczęstunek smakuje wyjątkowo.

Człowiek Roku 2017 w dziedzinie działalności kulturalnej.

Kurier Lubelski ogłosił konkurs w różnych formach działalności, we wszystkich powiatach województwa lubelskiego. Był to konkurs SMS – owy gdzie mieszkańcy powiatów głosowali na nominowane osoby do tytułu Osobowość Roku 2017. W czasie głosowania, zwolennicy tej osoby wysyłali SMS –y oddając na nią głos. Na uroczystej gali w Teatrze Muzycznym wręczone zostały nagrody w tegorocznej edycji plebiscytu Kuriera Lubelskiego „Człowiek Roku 2017”. Statuetki otrzymali wszyscy zwycięzcy plebiscytu. Z dziedziny „Kultura” z powiatu janowskiego finalistką została Halina Łukasz, Przewodnicząca Klubu Seniora „Janowiacy”, nominowana za współtworzenie klubowego zespołu śpiewaczego {między innymi tworząc pieśni}, występującego na imprezach lokalnych i tym samym promujących ziemię janowską. Laureatce serdeczne gratulacje od wszystkich seniorów Klubu Seniora „Janowiacy”.

Tekst i foto: Józef Łukasz

Fotogaleria

Twój pomysł - europejskie pieniądze
eu
Projekt współfinansowany ze Środków Europejskiego Funduszu Rozwoju
Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa
Lubelskiego na lata 2007-2013.
Projektowanie i tworzenie stron www