wtorek, 17 wrzesień 2019, Imieniny: Franciszka, Hildegardy, Roberta

Mundurowi z Witosa na Targach w Kielcach

Uczniowie klasy  2 A wraz z wychowawcą Panem Andrzejem Jaroszem 3 września uczestniczyli w uroczystej inauguracji roku szkolnego z udziałem Ministra Obrony Narodowej. Uroczystość miała miejsce podczas Targów w Kielcach. Wielkie zainteresowanie wzbudził Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego, gdzie uczniowie zwiedzali wystawę Sił Zbrojnych RP. Wielkie wrażenie na uczestnikach zrobiła prezentacja najnowszych zdobyczy technologii w służbie obronności.
Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego to najistotniejsze wydarzenie w branży zbrojeniowej w Europie oraz trzecie co do wielkości po Paryżu i Londynie. Jest to jedyna impreza w Polsce, na którą co roku przyjeżdża kilkanaście tysięcy gości z całego świata.
Niezapomniane wrażenie zrobiła  na uczniach prezentacja sprzętu pancernego, uzbrojenia klasycznego, sprzętu rakietowego i materiałów wybuchowych. Swoją wiedzę teoretyczną nasi mundurowi sprawdzali  podczas prezentacji specjalistycznego sprzętu Policji, Straży Granicznej czy Marynarki Wojennej – był to dla Nich niewątpliwie jeden z najciekawszych punktów programu. Po wspólnym posiłku  zadowoleni i  pełni wrażeń po tak doniosłym wydarzeniu  uczniowie wrócili domu, gdzie z pewnością podzielili się swoimi doznaniami w rodzinie ,a w szkole wśród kolegów.

Tekst: A.Widz