piątek, 22 listopad 2019, Imieniny: Cecylii, Marka, Maura

Na kartach historii szkoły. 30 - lecie Publicznej Szkoły Podstawowej

Każda rocznica jest powodem do refleksji, aby przywołać najpiękniejsze wspomnienia. 30 – lecie Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Janowie Lubelskim, to dzień w którym przypominamy również wszystkich dyrektorów, nauczycieli, wychowawców, absolwentów. To także szczególna okazja do wyrażenia uznania dla całej społeczności szkolnej za kształtowanie szkoły bogatej w wartości i tradycje. Piątkowy Jubileusz janowskiej podstawówki połączony był z Dniem Edukacji Narodowej, który obchodzimy dzisiaj tj. 14 października.  Były życzenia i gratulacje dla Dyrekcji szkoły i wszystkich nauczycieli od janowskiego samorządu, który reprezentowała Bożena Czajkowska – Sekretarz Gminy oraz Krystyna Ćwiek – Przewodnicząca Rady Miejskiej. Życzenia na ręce Dyrektor Agnieszki Trytek „popłynęły” również od Przewodniczących Rady Rodziców: Małgorzaty Nazarewicz i Cezarego Duma. W uroczystości udział wzięli byli Dyrektorzy Szkół: Zygmunt Tylus, Krystyna Ćwiek oraz Zbigniew Flis – Dyrektor Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkoli, obecni Dyrektorzy: Andrzej Tomczyk, Ewa Widomska, jak również nauczyciele z uczniami.

Spotkanie umiliły występy uczniów przygotowane pod kierunkiem nauczycieli. Wystąpił także chór „Promyczki” s. Łucji Turos. Uczniowiei śpiewem i tańcem wyrazili swoje podziękowanie nauczycielom za ich pracę życząc satysfakcji z wykonywanego zawodu.

Uroczystość zakończyła się wręczeniem bukietów kwiatów dla Dyrektorów i zaproszonych gości.

Przypomnijmy, że szkoła została oddana 1 września 1989 roku. Pierwszym Dyrektorem był Zygmunt Tylus, który kierował placówką do 2005 roku. Po nim funkcję Dyrektora przejęła Krystyna Ćwiek, która prowadziła palcówkę do 2015 roku. Od 2015 do 2016 roku Dyrektorem była Monika Leśniak – Skakuj, Od 2016 roku placówką kieruje Agnieszka Trytek.

Zapraszamy do foto- galerii.

Tekst i foto: Dorota Kozdra