środa, 23 styczeń 2019, Imieniny: Felicji, Tymoteusza, Rafała

Nowa karetka dla janowskiego szpitala

Szpital powiatowy w Janowie Lubelskim zyskał nową karetkę. Ambulans został zakupiony dzięki środkom z Ministerstwa Zdrowia. Przemysław Czarnek – Wojewoda Lubelski przekazał na „ten cel”  400 tys. zł.

Uroczyste przekazanie czeku i kluczyków do karetki odbyło się wczoraj tj. 7 stycznia br. w szpitalnej kaplicy. Jest to już druga karetka, którą w ciągu dwóch lat otrzymał Szpitalny Odział Ratunkowy w Janowie Lubelskim. Obecnie janowski szpital dysponuje już czterema ambulansami.

W uroczystym przekazaniu karetki uczestniczył Przemysław Czarnek – Wojewoda Lubelski, Jerzy Bielecki – Poseł na Sejm RP, Artur Pizoń – Starosta Janowski, Michał Komacki – Wicestarosta oraz dyrekcja szpitala: Dyrektor Renata Ciupak, Zastępca Dyrektora Janusz Popielec, Kierownik Działu Kadr  - Stanisław Wisiński, pracownicy Oddziału Ratunkowego, jak również kapelan szpitala ks. Krzysztof Lipski , który poświęcił nowy ambulans.

Zakup karetki jest bardzo potrzebny, w obecnej sytuacji finansowej szpitala – jak podkreśla Artur Pizoń – organu prowadzącego, czyli Powiat nie byłaby w stanie zakupić karetki z własnych środków.

Karetka posiada pełne wyposażenie, które wymagane jest przepisami prawa. Z nowego zakupu zadowoleni są z pewnością pracownicy SOR –u, którzy nie ukrywają, że Ambulans jest bardzo potrzebny, jednakże życzą sobie, aby tych wyjazdów było jak najmniej.

Tekst i foto: Dorota Kozdra