środa, 13 listopad 2019, Imieniny: Stanisława, Mikołaja, Krystyna

W dniu 17 października 2019 r. w Szkole Podstawowej w Janowie Lubelskim odbył się konkurs wiedzy pożarniczej z elementami posługiwania się drobnym sprzętem pożarniczym dla uczniów klas IV-VIII oraz miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu plastycznego dla dzieci z zerówek i klas I-III zatytułowanego ,,Jak Wojtek został strażakiem” w związku z realizacją projektu pn.: ,,Od strażaka do olimpijczyka. Historia i tradycja ruchu strażackiego na ziemi polskiej”, których organizatorem była Ochotnicza Straż Pożarna w Janowie Lubelskim. Projekt został wsparty środkami finansowymi Powiatu Janowskiego w ramach współpracy z organizacjami pozarządowymi.
Prace plastyczne zostały ocenione przez komisję konkursową, a ich autorzy, jak również laureaci i uczestnicy testu wiedzy pożarniczej zostali nagrodzeni nagrodami rzeczowymi, dyplomami uznania i poczęstowani słodkościami.
    Serdeczne podziękowania za pomoc w realizacji  projektu składam Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Janowie Lubelskim Agnieszce Trytek wraz nauczycielami w osobach Zbigniewa Kiszki i Krzysztofa Biżka oraz druhom OSP Janów Lubelski w osobach druha prezesa Grzegorza Kwietnia, , druha Krzysztofa Kurasiewicza i druha Kamila Wybrańskiego.

Tekst: Sławomir Dworak Foto: archiwum OSP