poniedziałek, 9 grudzień 2019, Imieniny: Leokadii, Wiesławy, Nataszy

Oddano do użytku ul. Sowiakowskiego

Nową nawierzchnie i miejsca postojowe „posiada” ul. Sowiakowskiego. Przebudowa tejże ulicy rozpoczęła się w październiku. Był to odcinek drogi o następującej długości od km 0+008 do km 0+ 340. Przypomnijmy, że droga przed remontem była drogą o nawierzchni bitumicznej znaczenie zniszczonej o szerokości 6.0 obustronnie okrawężnikowanej. Teraz ulica „posiada” nową nawierzchnię. Po lewej stronie w miejscu pasa zieleni powstały zatoki postojowe, z których (jak zauważymy) korzystają już mieszkańcy. Po stronie prawej znajdują się dwa parkingi o nawierzchni bitumicznej, które również zostały wyremontowane, jak również wjazdy do szeregu garaży.

Zatoki postojowe wpłyną niewątpliwie pozytywnie na bezpieczeństwo oraz komfort poruszania się po drodze.

W odbiorze drogi, który odbył się wczoraj tj. 27 listopada br. uczestniczył Burmistrz Krzysztof Kołtyś, Zastępca Czesław Krzysztoń, Radni Rady Miejskiej – Waldemar Kuśmierczyk, Marian Grzegórski, Justyna Kuśmierczyk – Inspektor ds. drogownictwa UM (prowadząca inwestycje), Sławomir Dworak – Inspektor ds. drogownictwa UM, Ryszard Sirko – Inspektor Nadzoru, wykonawca Krzysztof Biernat – firma TRANSPORTEX, Jan Świderski – Kierownik Budowy.

Tekst i foto: Dorota Kozdra