wtorek, 2 czerwiec 2020, Imieniny: Erazma, Marianny, Marzanny

Pogoda w Janowie

Odpady komunalne coraz droższe

W Urzędzie Miejskim „otwarto oferty”   w przetargu na obsługę systemu gospodarki odpadami   komunalnymi dla mieszkańców naszej gminy na 2020 rok.

Przetarg ten był zamieszczony na platformie zamówień publicznych  ogłaszanych w Unii Europejskiej, co pozwoliło na udostępnienie informacji dla szerokiego grona przedsiębiorców mogących świadczyć tego typu usługi. Jednak do przetargu przystąpiły tylko dwie firmy tj.: Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej  i Mieszkaniowej w Janowie  Lubelskim  z ofertą 3, 97 mln zł  oraz firma EKOLAND Sp. z o.o w Kraśniku z kwotą 5, 38 mln  zł.

Obie te  oferty okazały się droższe niż zarezerwowane w budżecie gminy na ten cel pieniądze. Przypomnijmy, iż  kwota przewidywana  jaką uzyskamy w  tym roku z opłat w od naszych mieszkańców wyniesie ok. 2, 30 mln  zł. Różnica między najniższą ofertą a uzyskiwanymi  opłatami to prawie 1,67  mln zł tj. wzrost o 58 % kosztów.

Funkcjonowanie całego systemu staje się coraz bardziej kosztowne, ze względu na coraz większą presję w kierunku lepszej  i bardziej efektywnej segregacji śmieci oraz wyższe koszty obsługi systemu.


Ponieważ wartości ofert znacznie przekraczają kwotę przeznaczoną na ten cel przetarg został unieważniony i zostanie ogłoszony ponownie.
 

Twój pomysł - europejskie pieniądze
eu
Projekt współfinansowany ze Środków Europejskiego Funduszu Rozwoju
Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa
Lubelskiego na lata 2007-2013.
Projektowanie i tworzenie stron www