środa, 23 październik 2019, Imieniny: Marleny, Seweryna, Odylii

Ogłoszono przetarg na budowę odcinka drogi gminnej w ciągu ul. Inwestorskiej

Uzbrojenie terenów inwestycyjnych w miejscowości Borownica – etap II w zakresie budowy odcinka drogi gminnej w ciągu ul. Inwestorskiej to temat zadania, na które gmina Janów Lubelski ogłosiła przetarg. Składanie ofert na w/w zadanie upływa w najbliższy poniedziałek tj. 15 lipca.

Nowo budowana droga gminna będzie drogą kategorii ruchu KR4, dwupasmową, dwukierunkową, klasa techniczna drogi L, prędkość 50km/h, szerokość jezdni 6,50 m.

Elementami budowanego odcinka drogi gminnej będą: jednostronny chodnik o szerokości 1,50 m od strony południowej, odsunięty od jezdni 3,0 m o nawierzchni z kostki betonowej, pobocze gruntowe obustronne o nawierzchni ulepszonej szerokości 1,50m.

Po stronie północnej jezdni zlokalizowany będzie rów przydrożny.

W ramach inwestycji zostaną wykonane zjazdy publiczne na terenie działek przyległych (w tym nowo wydzielonej działki nr ewid.2317/83 o przeznaczeniu inwestycyjnym) o nawierzchni z kostki brukowej betonowej i szerokości nawierzchni zjazdów 6,00m – 6,50m.

Ponadto  wykonane zostanie oznakowanie pionowe i poziome, zamontowane zostaną urządzenia BRD, wykonane oświetlenie uliczne oraz zostanie wykonana kanalizacja teletechniczna.

Długość drogi – 465 m, długość chodnika – 438 m, długość poboczy – 885 m.

Na zamieszczonym zdjęciu prezentowany odcinek drogi ( aby powiększyć kliknij w zamieszczony obrazek)

Tekst: Dorota Kozdra, foto: UM