niedziela, 21 październik 2018, Imieniny: Urszuli, Hilarego, Celiny

Ogólnopolskie Obchody Święta Lasu w Janowie Lubelskim

W miniony piątek tj. 8 czerwca do Janowa Lubelskiego przyjechali leśnicy z całej Polski. Przy Ośrodku Edukacji Ekologicznej Lasy Janowskie odbyły się  Ogólnopolskie Obchody Święta Lasu. W obchodach uczestniczyli nie tylko leśnicy, ale również przedstawiciele rządu, Prezydenta RP, władz samorządowych i parlamentarnych. Uroczystości rozpoczęły się od Mszy Świętej. Po Mszy został odsłonięty Pomnik Leśników Pomordowanych i Poległych za Wolną Polskę, który upamiętnia wszystkich leśników, którzy oddali życie za Ojczyznę. Przed pomnikiem złożono kwity i oddano hołd poległym leśnikom. W imieniu władz samorządowych kwiaty zostały złozone przez Burmistrza Janowa Lubelskiego Krzysztofa Kołtysia i Starostę Janowskiego Grzegorza Pyrzynę.

Obok pomnika został posadzony dąb. Dodajmy, że dąb został w maju poświęcony przez Papieża Franciszka.

Ogólnopolskie Obchody Święta Lasu odbyły się pod Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Tekst i foto: Dorota Kozdra