czwartek, 18 lipiec 2019, Imieniny: Erwina, Kamila, Wespazjana

Pogoda w Janowie

Organizatorzy wypoczynku zimowego

W związku ze zbliżającym się  okresem ferii zimowych Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Janowie Lubelskim przypomina o nasileniu działań informacyjno – profilaktycznych  z zakresu promocji zdrowia w placówkach zorganizowanego wypoczynku zimowego w  ramach akcji ,,Bezpieczny i Zdrowy Wypoczynek Zimowy”.

Działania informacyjno – profilaktyczne dotyczyć powinny:

 • przestrzegania higieny osobistej mającej na celu zapobieganie chorobom zakaźnym (np. mycie rąk, korzystanie z jednorazowych chusteczek, zasłanianie twarzy podczas kaszlu i kichania itp.),
 • przestrzegania higieny wypoczynku (dbanie o odpowiednią ilość snu, zbilansowana dieta, ubranie odpowiednie do pogody, zabezpieczenie skóry przed działaniem mrozu),
 • dbania o aktywność fizyczną i prowadzenie zdrowego stylu życia,
 • profilaktyki choroby meningokokowej, rotawirusów, grypy,
 • zapobiegania uzależnieniom – tytoń, alkohol, dopalacze,
 • zapobiegania zakażeniom wirusem HIV, 
 • profilaktyki zatruć pokarmowych,
 • bezpieczeństwa podczas ferii zimowych  (zagadnienia poruszania się pieszych, śliskie, ośnieżone drogi, słaba widoczność – wyposażenie w elementy odblaskowe, dbanie     o bezpieczeństwo podczas uprawiania sportów zimowych obok ulic i dróg, niebezpieczeństwo jazdy na łyżwach na zamarzniętych akwenach wodnych, przestrzeganie przed brawurą, która może doprowadzić do wypadku)

W Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej przy ul. Wojska Polskiego 28 w okresie ferii czynny będzie punkt informacyjno-edukacyjny. Pracownik Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia udzielać będzie porad metodycznych dotyczących organizacji działań edukacyjnych w trakcie wypoczynku.

W załączeniu 4 ulotki informacyjne:

 1. Organizujesz zimowisko.
 2. Bezpieczne zimowisko
 3. Zimowe Dni
 4. Patent na bezpieczne ferie

 

Dokumenty do pobrania

Twój pomysł - europejskie pieniądze
eu
Projekt współfinansowany ze Środków Europejskiego Funduszu Rozwoju
Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa
Lubelskiego na lata 2007-2013.
Projektowanie i tworzenie stron www