środa, 13 listopad 2019, Imieniny: Stanisława, Mikołaja, Krystyna

Pierwsze wyjazdy naukowe na Festiwal Nauki w Lublinie uczniów z janowskiego ogólniaka

Dnia 16 i 19 września bieżącego roku  klasy 1 Bp i IA z I LO im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim wraz z wychowawczyniami Wiesławą Siczek  i Izabelą Skrzypą oraz z opiekunami Panią Bożeną Czaplą i Panią Bożeną Janus udały się na XVI Lubelski Festiwal Nauki.
Dwie klasy o różnych rozszerzeniach więc zajęcia zostały dostosowanie do zainteresowań i preferencji naukowych młodzieży.
Klasa I Bp brała udział w warsztatach pt. „Gdzie jest mój umysł?”, na których próbowaliśmy odpowiedzieć na pytania: Dlaczego nasz umysł jest taki tajemniczy? Co sprawia, że stanowi on zagadkę? Filozofia umysłu zaprezentowana przez prowadzącego pozwoliła nam lepiej zrozumieć, na czym polegają trudności, jakie generuje umysł i odpowiedzi, które możemy w ich obliczu przyjąć.
Obejrzeliśmy też spektakl muzyczny „Sobowtóry” i uczestniczyliśmy w wykładzie: Jak dzięki filozofii budować poczucie własnej wartości.
Klasa IA wzięła udział w warsztatach o istocie dźwięków pod tytułem „Czy klimat może być akustyczny, a dźwięk zanieczyszczeniem?” organizowanych przez Uniwersytet Przyrodniczy oraz w warsztatach psychoedukacyjnych: „Czy widzimy świat takim jaki jest?” , czyli o naszym postrzeganiu rzeczywistości i jak bardzo punkt widzenia jest zależny od złudzeń, którym ulegamy.
To nasze pierwsze wyjazdy naukowe ale na pewno nie ostatnie!

Opracowała: Wiktoria Szymończyk