środa, 13 listopad 2019, Imieniny: Stanisława, Mikołaja, Krystyna

Podaruj wiersz…

Na zaproszenie Fundacji im. Zbigniewa Herberta i Biblioteki Narodowej w Warszawie, Biblioteka Pedagogiczna w Janowie Lubelskim bierze udział w ogólnopolskiej akcji społecznej „Podaruj wiersz”. Akcja polega na odręcznym przepisaniu wybranego przez siebie wiersza (nie musi to być wiersz Zbigniewa Herberta) na specjalnej karcie papeterii „Podaruj wiersz (z rysunkiem Herberta) i ofiarowaniu tego przepisanego wiersza Komuś kto zechce go przyjąć.

Inspiracją tej akcji był sam Zbigniew Herbert, który pisał listy – wiersze do przyjaciół, do ważnego dla niego artystów, do osób, które cenił (niektóre z tych listów znalazły się następnie w książkach poety i należą do najprzenikliwszych i najmocniej poruszających jego utworów).

Mamy nadzieję, że zostaniecie Państwo ambasadorami i najlepszymi propagatorami tej idei.

Dziękujemy!

Biblioteka Pedagogiczna w Janowie Lubelskim