wtorek, 11 grudzień 2018, Imieniny: Damazego, Waldemara, Artura

Polak z sercem!

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Porytowego Wzgórza  w Janowie Lubelskim wzięli udział w akcji „Polak z sercem!” To działanie, którego adresatami są Polacy mieszkający na Białorusi i Ukrainie. W roku 100-tej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości nie zapomnieliśmy wyciągnąć rąk w geście wsparcia i pomocy do ludzi, którzy potrzebują konkretnego działania.

W dniach od 22 do 27 listopada przeprowadziliśmy zbiórkę żywności, środków czystości i pomocy szkolnych. Docelowym adresatem naszej akcji będą młodzi ludzie zamieszkujący parafie w obwodzie grodzieńskim i lwowskim. Akcję pilotowało Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży. Zbiórkę w szkole przeprowadzili: Samorząd Uczniowski, wolontariat i biblioteka szkolna.

Agnieszka Gierczak

nauczyciel bibliotekarz LO