Pogoda w Janowie

piątek, 16 listopad 2018, Imieniny: Edmunda, Marii, Gertrudy

Pożegnaliśmy uczniów klas trzecich

„Bądź wierny Idź”-słowa Z.Herberta najpełniej oddają nastrój dnia, w którym pożegnaliśmy uczniów klas trzecich. Życzyliśmy młodzieży, by ideały wpajane im przez trzy lata nauki w Liceum Ogólnokształcącym im.Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim stały się podwaliną ich późniejszych wyborów i decyzji życiowych.

   Na uroczyste zakończenie roku szkolnego klas trzecich, oprócz szanownych gości – ks. kan. dr Jacka Staszaka, Wicestarosty Janowskiego p. Antoniego Kulpy oraz przewodniczącego Rady Rodziców p. Stanisława Mazura, zaproszeni zostali rodzice uczniów, którzy osiągnęli najlepsze  wyniki w nauce. Uczniowie ze średnią powyżej 4,75 to w tym roku 47 osób, w tym ze średnią powyżej 5,0 aż 19 osób. Najwyższą średnią w klasach III w roku szkolnym 2017/2018 uzyskały dwie osoby -  uczennica klasy IIIf - 5,33 oraz uczeń z klasy IIIa - 5,24. Dodać należy, iż świadectwa z wyróżnieniem stanowiły  30% wszystkich świadectw uczniów klas trzecich.

27 kwietnia 2018r., w dzień pożegnania najstarszych uczniów szkoły, aula szkolna bardzo szybko wypełniła się po brzegi- obserwowaliśmy dumnych z siebie maturzystów i wzruszonych rodziców, którzy nierzadko z łezką w oku odbierali listy gratulacyjne i dyplomy z rąk pani dyrektor Wiesławy Dyjach oraz wychowawców klas.

Świadectwem ogromnego zaangażowania, zarówno uczniów, jak i nauczycieli, były również inne sukcesy, których gratulowano odchodzącej młodzieży. Są to osiągnięcia o najwyższej randze, czyli wyniki olimpiad przedmiotowych, w których nasi uczniowie co roku zdobywają podium. Do największych sukcesów zaliczyć można uzyskanie tytułów laureatów i finalistów, co przyczyniło się również do włączenia naszego liceum w ogólnopolski ranking szkół średnich osiągających najwyższe wyniki nauczania. W trakcie trzyletniej nauki w liceum nasi uczniowie zdobyli odpowiednio następujące tytuły:

- uczeń klasy IIIa - Blacha Mateusz -  finalista zawodów III stopnia XXVI Olimpiady Teologii Katolickiej w roku szkolnym 2015/16,

 - uczennica klasy IIIa- Kulak Aleksandra mistrzostwa województwa w drużynowym tenisie stołowym; bardzo dobre wyniki na szczeblu powiatowym, rejonowym i wojewódzkim w latach 2015/2018,

- uczeń klasy IIIa- Mazur Wojciech finalista 64 Olimpiady Chemicznej w roku szkolnym 2017/18,

- uczeń klasy IIIa- Robak Michał  finalista 62 Olimpiady Chemicznej w roku szkolnym 2015/16; finalista 63 Olimpiady Chemicznej w roku szkolnym 2016/17; finalista 64 Olimpiady Chemicznej w roku szkolnym 2017/18,

- uczennica klasy IIId - Kuźnicka Katarzyna - Laureatka XI Olimpiady "O Diamentowy Indeks AGH" - geografia z elementami geologii.

Kolejny rocznik opuścił mury naszego liceum; kolejny rocznik staje się historią i dumą szkoły.  Z całego serca gratulujemy wyników i osiągnięć naszym abiturientom i mamy nadzieję, że wartości i zasady wyniesione z pobytu w naszej szkole będą wzmacniały każdy Wasz krok i ułatwiały osiągnięcie zamierzonych celów.  Bądźcie wierni ideałom i spełniajcie marzenia.

Dorota Rachwalska - Kata

Fotogaleria

Twój pomysł - europejskie pieniądze
eu
Projekt współfinansowany ze Środków Europejskiego Funduszu Rozwoju
Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa
Lubelskiego na lata 2007-2013.
Projektowanie i tworzenie stron www