poniedziałek, 9 grudzień 2019, Imieniny: Leokadii, Wiesławy, Nataszy

Pracownik socjalny- zawód przyszłości!

27 listopada 2019 r. w Lublinie  odbyła się  konferencja pt. "Pracownik socjalny- zawód jutra", która zorganizowana została przez Instytut Nauk Socjologicznych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II  z okazji Dnia Pracownika Socjalnego.

Podczas tego wydarzenia jednym z prelegentów w panelu dyskusyjnym praktyków pt. „Współczesne wyzwania pracy socjalnej” była  Pani Edyta Tchórz - pracownik socjalny Ośrodka Pomocy Społecznej z Janowa Lubelskiego. Wspólnie z innym uczestnikami dyskusji, którzy również na co dzień w swojej pracy są związani z obszarem pomocy społecznej dzielili się wiedzą i doświadczeniem zawodowym. Wśród publiczności dużą liczbę osób stanowili studenci m.in. pracy socjalnej, którzy z zaciekawieniem przysłuchiwali się dyskusji oraz zadawali nurtujące ich pytania.

Podczas konferencji  zostało poruszonych bardzo wiele interesujących tematów związanych z ciekawą, ale i jakże trudną i złożoną specyfiką pracy pracownika socjalnego. Miejmy nadzieję, że dzięki tego typu wydarzeniom promującym zawód pracownika socjalnego, profesja ta będzie jednym z najbardziej znaczących i prestiżowych zawodów przyszłości!

OPS Janów Lubelski

Link z oficjalnej strony KUL dot. konferencji