Pogoda w Janowie

piątek, 16 listopad 2018, Imieniny: Edmunda, Marii, Gertrudy

Reprezentacja Janowa Lubelskiego na Jubileuszowych obchodach 200-lecia powstania diecezji sandomierskiej

W minioną sobotę, tj. 16 czerwca br. w Sandomierzu odbyły się główne uroczystości z okazji jubileuszu 200-lecia Diecezji Sandomierskiej. Miłym akcentem pozostanie udział mieszkańców naszej gminy w Jubileuszowych obchodach. Uroczystości rozpoczęły się od Mszy Świętej  pod przewodnictwem abp. Salvatore Pennacchio w Sandomierskiej Bazylice Katedralnej. Na wspólne dziękczynienie do sandomierskiej bazyliki przybyli arcybiskupi i biskupi z Polski oraz z zagranicy (Białorusi, Ukrainy, z Kamerunu i z Bermudów) na czele z nuncjuszem apostolskim w Polsce abp. Salvatore Pennacchio.

Na wspólnej modlitwie zgromadzili się również parlamentarzyści, przedstawiciele władz wojewódzkich, przedstawiciele władz lokalnych, których reprezentowali prezydenci miast, starości powiatowi, burmistrzowi i wójtowie. Naszą gminę reprezentował Burmistrz Janowa Lubelskiego Krzysztof Kołtyś, Olek Orkiestra pod batutą Aleksandra Krzosa, jak również mieszkańcy, którzy przybyli wraz ze swoimi proboszczami - Ks. Kan dr Jacek Staszak – proboszcz Parafii pw. Św. Jana Chrzciciela, ks. Kan dr Jacek Beksiński - proboszcz Parafii pw. Św. Jadwigi Królowej. Dodajmy, że Olek Orkiestra była jedną z dwóch orkiestr dętych (druga orkiestra dęta była z Komorowa), które uświetniły uroczystości Jubileuszowe. Po Mszy Świętej odbył się Piknik Jubileuszowy w ogrodach Wyższego Seminarium Duchownego.

Przypomnijmy, że w 1999 roku Sandomierz jako jedno z 22 miast odwiedził Papież Jana Pawła II.  Była to Jego przedostatnia pielgrzymka do ojczystego kraju. Ósma pielgrzymka, która miała miejsce w dniach od 5 do 17  czerwca 1999 r. była najdłuższą ze wszystkich podróży Jana Pawła II do Polski.

Tekst: Dorota Kozdra, foto: Ks. Tomasz Lis

Fotogaleria

Twój pomysł - europejskie pieniądze
eu
Projekt współfinansowany ze Środków Europejskiego Funduszu Rozwoju
Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa
Lubelskiego na lata 2007-2013.
Projektowanie i tworzenie stron www