piątek, 15 listopad 2019, Imieniny: Alberta, Leopolda, Odalii

SAMORZĄD UCZNIOWSKI I LO IM. BOHATERÓW PORYTOWEGO WZGÓRZA OBDAROWUJE WIERSZAMI

PODARUJ WIERSZ to ogólnopolska akcja społeczna Fundacji im. Zbigniewa Herberta, o której dowiedzieliśmy się dzięki Bibliotece Pedagogicznej w Janowie Lubelskim.
Partnerem akcji „Podaruj wiersz” jest Biblioteka Narodowa w Warszawie, a patronat medialny nad przedsięwzięciem objęło Polskie Radio.
Akcja polega na odręcznym przepisaniu wybranego przez siebie wiersza na specjalnej karcie papeterii (z rysunkami Herberta) i ofiarowaniu go wybranej osobie.
Niektórzy z nas otrzymali takie wiersze od bibliotekarzy Biblioteki Pedagogicznej w Janowie Lubelskim i postanowili zostać propagatorami tej idei w naszym środowisku szkolnym.
11 października 2019r. przedstawiciele Samorządu Szkolnego I Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Porytowego Wzgórza wybrali i obdarowali przepisanymi wierszami dyrekcję, nauczycieli i pracowników szkoły. Wierszom towarzyszyły życzenia z okazji zbliżającego się Święta Edukacji Narodowej.
Na stronie Fundacji im. Zbigniewa Herberta czytamy, że „gest ofiarowania słów poezji jest gestem na wskroś ludzkim, że może być formą życzliwej współobecności, może dać duchowe wsparcie, nieść pociechę, podtrzymywać nadzieję.”
Wierzymy, że dzięki wybranym przez nas tekstom, pracy nad przygotowaniem ich papierowej wersji a następnie ofiarowaniu  ich komuś szczególnemu, zostaliśmy nie tylko ambasadorami tego wartościowego przedsięwzięcia, ale zaakcentowaliśmy wartość poezji i niesionych  przez nią treści.

Samorząd Uczniowski i jego opiekunowie: B.Góra i J.Widomski