środa, 22 maj 2019, Imieniny: Heleny, Wiesławy, Romy

Samorząd Województwa Lubelskiego apeluje o udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego 26 maja br.

We wtorek, 14 maja br. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego w Lublinie odbyła się konferencja prasowa poświęcona zbliżającym się wyborom do Parlamentu Europejskiego. Przedstawiciele władz samorządu zaapelowali o jak największy udział w wyborach 26 maja br.

W konferencji prasowej uczestniczył Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski, Przewodniczący Sejmiku Województwa Lubelskiego Michał Mulawa
oraz wicemarszałek województwa Dariusz Stefaniuk.

- Martwi nas niska frekwencja, pięć lat temu w kraju wyniosła zaledwie 23%. Chcemy obudzić mieszkańców regionu, aby poszli do wyborów. Udział w nich jest formą budowania społeczeństwa obywatelskiego.  - mówił marszałek Jarosław Stawiarski.

Budujmy silne lubelskie, apelował z kolei przewodniczący sejmiku Michał Mulawa.

- Jeżeli chcemy zbudować silną Lubelszczyznę musimy mieć swoich przedstawicieli w Parlamencie Europejskim. Pokażmy, że społeczeństwo obywatelskie w naszym regionie ma się naprawdę dobrze. Pokażmy jak ważne jest dla nas to co dzieje się w Europie i to co dzieje się dzięki temu w regionie lubelskim. - przekonywał przewodniczący Michał Mulawa.

Liczę na Państwa pomoc przy okazji wyborów, dodał wicemarszałek województwa Dariusz Stefaniuk kierując swoje słowa do przedstawicieli mediów.

- Miałbym apel, abyście Państwo w swoich gazetach, programach telewizyjnych, stacjach radiowych czy portalach internetowych informowali mieszkańców, gdzie i jak mogą zagłosować. Osoby, które planują odpoczynek w tym czasie mogą pobrać zaświadczenie uprawniające do głosowania w innym miejscu. Możemy głosować
m.in. w różnych placówkach konsularnych i ambasadach oraz w wyznaczonych placówkach podanych na stronie MSZ
- tłumaczył wicemarszałek Dariusz Stefaniuk.

List władz samorządowych z apelem o udział w wyborach 26 maja br. do Parlamentu Europejskiego trafi do ponad 780 tysięcy domostw na Lubelszczyźnie. (w załączniku do pobrania)