niedziela, 21 październik 2018, Imieniny: Urszuli, Hilarego, Celiny

Siedziby Komisji Wyborczych

Zbliżają się wybory samorządowe, które odbędą się 21 października 2018 roku, dlatego już teraz  informujemy Państwa, że  nastąpiły zmiany w granicach okręgów  i w  obwodach Komisji Wyborczych.

Przypominamy,  że w Gminie Janów Lubelski jest 15 okręgów wyborczych i  9 stałych obwodów do głosowania (siedzib Komisji Wyborczych).

Okręg wyborczy w Łążku Ordynackim

Pierwsza zmiana, która została wprowadzona za postanowieniem Komisarza Wyborczego w Lublinie dotyczy okręgu wyborczego w Łążku Ordynackim. Ten okręg wyborczy nie spełniał normy ze względu na zbyt małą liczbę mieszkańców. W celu dostosowania się do przepisów, do niniejszego okręgu wyborczego dołączone zostało Sołectwo Borownica i Sołectwo Pikule. Mieszkańcy tego nowego okręgu wyborczego będą głosować w tych samych siedzibach Komisji Wyborczych. Mieszkańcy Sołectwa Łążek  - w Szkole Podstawowej w Łążku Ordynackim.

Natomiast  mieszkańcy Sołectw: Borownica i Pikule będą głosować jak dotychczas w siedzibie obwodu nr 6 tj.:  w Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska”.

Nowe ulice, a granice okręgów wyborczych

Kolejna zmiana to dołączenie nowej ulicy  Fryderyka Chopina do okręgu wyborczego  nr 2.

Warto zauważyć, że nowe ulice, które powstały we wsi Ruda: Borówkowa, Jagodowa, Jeżynowa, Malinowa, Poziomkowa i Żurawinowa zostały  dołączone do okręgu  wyborczego nr 12.

Natomiast w celu zachowania spójności jednostki osadniczej jaką stanowi Zaolszynie, została przeniesiona  ul. Podlipie z okręgu wyborczego  Nr 1  do okręgu wyborczego nr 11.

Zmiana siedzib obwodowych Komisji Wyborczych

Prosimy zwrócić uwagę, iż  ze względu na potrzebę  dostosowania  lokalu dla osób niepełnosprawnych  została zmieniona siedziba  obwodu do głosowania nr 1.

Dotychczas mieszkańcy ulic starego centrum miasta głosowali w budynku Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej przy ulicy J. Piłsudskiego, od najbliższych wyborów będą głosować w Janowskim Ośrodku Kultury przy ulicy Jana Pawła II 3.

Zmiana ta dotyczy  mieszkańców ulic: 3 Maja, Armii Krajowej, Bialskiej, Kilińskiego, Krótkiej, Piłsudskiego (od nr 31 do 84), ul. Poprzecznej, Prostej, Rybnej, Spadowej, Stokowej, Szewskiej, ul. 14 czerwca, Cichej, Fryderyka Chopina, Kołłątaja, Krzywej, Niecałej, Mickiewicza, ul. Piłsudskiego (od 1 do nr 31), Rynku, ul. Spokojnej, Sukienniczej, Świerdzowej, Wałowej, Wesołej, Ulanowskiej, Zamoyskiego (od nr 1 do 49/lewa strona i od nr 2 do 44/prawa strona).

Przypomnijmy, że odrębnymi obwodami wyborczymi jest Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Janowie Lubelskim (ul. Zamoyskiego 149) i Niepubliczny Zakąłd Pielęgnacyjno OPiekuńczy (ul. Zamoyskiego 57).

Poniżej przedstawiamy granice okręgów wyborczych i granice  obwodów  wraz z siedzibami obwodowych Komisji Wyborczych, które będą obowiązywać podczas nadchodzących wyborów.