środa, 20 luty 2019, Imieniny: Leona, Ludomiła, Lubomira

Spotkanie informacyjne dla beneficjentów projektu "Lubelskie Lokalnie Mikrodotacje FIO 3”

Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej w partnerstwie z Forum Lubelskich Organizacji Pozarządowych  jest realizatorem (operatorem) projektu "Lubelskie Lokalnie Mikrodotacje FIO 3” na terenie województwa lubelskiego dofinansowanego ze środków Programu  Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.  Projekt dotyczy udzielenia wsparcia młodym organizacjom, grupom samopomocowym oraz grupom nieformalnym z terenu województwa lubelskiego w formie mikrodotacji, szkoleń, konsultacji, doradztwa.

Projekt zakłada m.in. konkurs grantowy – nabór wniosków w terminie 1-28 luty 2019r. z pulą środków finansowych na granty 300 000,00 zł gdzie pojedyncza dotacja wyniesie do 5 000 zł. Dotację można pozyskać na zakup sprzętu biurowego dla młodej organizacji, na zajęcia z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi, stworzenie placu zabaw i  wiele innych przedsięwzięć mieszkańców powiatu janowskiego.

Pragniemy poinformować, że dzięki szkoleniom we wszystkich powiatach województwa lubelskiego - zainteresowanie społeczności lokalnych, młodych organizacji pozarządowych jak i grup nieformalnych w realizację lokalnych inicjatyw było bardzo duże. Na konkurs grantowy w latach 2014r.-2018r. wpłynęło ponad 2400 projektów z woj. lubelskiego.

Zapraszamy Państwa na bezpłatne szkolenie beneficjentów projektu które odbędzie się w terminie 12.02.2019 r. godz. 16.00 ul. Ogrodowa 16 Stowarzyszenie LGD „Leśny Krąg”. Serdecznie zachęcamy wszystkich, którzy chcą złożyć swój projekt w konkursie do skorzystania z nich. Będzie możliwość zadawania pytań dotyczących konkursu i umówienia się na indywidualne konsultacje wniosków z Mobilnym Animatorem.

Szczegółowy harmonogram szkoleń i dodatkowe informacje dostępne na stronie projektu www.lubelskielokalnie.lbl.pl

Kontakt w sprawie szkoleń:  Halina Maciocha Specjalista ds. szkoleń -  tel. 503306556; Emilia Żuber – Tel. 508 120 115.