środa, 13 listopad 2019, Imieniny: Stanisława, Mikołaja, Krystyna

Środowiskowy Dom Samopomocy z wizytą w Komendzie Państwowej Straży Pożarnej w Janowie Lubelskim

Dnia 17.10.2019 r. podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy odwiedzili Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Janowie Lubelskim.
    Wyjście miało na celu zapoznanie uczestników ze specyfiką pracy strażaka, poznania warunków codziennej służby, oraz poszerzenie wiedzy w zakresie szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Przedstawiono nam przyczyny powstania pożarów, istniejących zagrożeń wynikających z zaprószonego ognia. Strażacy przekazali wiedzę, jak postępować w obliczu niebezpieczeństwa. Obserwowaliśmy również pokaz sprzętu strażackiego, służącego do gaszenia pożaru lub usuwania skutków powodzi, wypadków drogowych lub innych katastrof. Następnie wszyscy  udali się do garaży, gdzie strażacy zaprezentowali kolejne wozy, kłady strażackie oraz łódź pożarniczą. Na zakończenie spotkania, uczestnicy poznali sposób obsługi zgłoszeń alarmowych oraz został zaprezentowany próbny alarm.
    Podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy wrócili bogatsi o niezapomniane wrażenia i wiedzę na temat bezpieczeństwa pożarowego. Po tak ciekawej wycieczce zgodnie przyznali, że zawód strażaka jest bardzo trudny i odpowiedzialny.

Opr. Małgorzata Wrześniewska