wtorek, 21 styczeń 2020, Imieniny: Agnieszki, Jarosławy, Epifaniego

Tak bije serce dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Janowie Lubelskim

28. finał a dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za nami. Już od samego niedzielnego rana 12 stycznia, 20 wolontariuszy zbierało pieniądze do puszek. Natomiast finał rozpoczął się w Janowskim Ośrodku Kultury o godzinie 16.00. Spotkanie rozpoczął koncert Olek Orkiestry pod batutą Aleksandra Krzosa. Na scenie wystąpiła Julia Kierepka, Elżbieta Jakubiec. Między występami odbywała się licytacja, którą prowadziła Matylda Michałek z JOK, a jednocześnie Koordynator WOŚP oraz Łukasz Drewniak – Dyrektor Janowskiego Ośrodka Kultury. Licytowane przedmioty szybko zdobyły właścicieli, a zebrane pieniądze trafiły do puszek WOŚP.

Z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy w Janowie Lubelskim grał również zespół Dziadek i zespół Confitura.

Najmłodsi z wielką przyjemnością odbierali wylicytowane przedmioty, które zostały uwiecznione na fotografii. Można było wylicytować wiele ciekawych rzeczy, a co najważniejsze cel był bardzo hojny, gdyż w tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zbierała środki  na zakup najnowocześniejszych  urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji.

W tym roku w Janowie Lubelskim zebrano łącznie  kwotę 19 266, 85 zł. Ubiegłoroczny rekord został pobity. W zeszłym roku  zebrano 15 635, 95 zł, natomiast w 2018 roku zebrano 11 505 zł.

Jest to niezwykle miła informacja, że co roku coraz więcej jest ludzi wielkiego serca, którzy każdego roku czynnie włączają się w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Tekst: Dorota Kozdra, foto: JOK