niedziela, 16 czerwiec 2019, Imieniny: Aliny, Justyny, Benona

Tak pomagają czworonogim... - koncert charytatywny w Janowskim Ośrodku Kultury

Niedzielny koncert charytatywny „Kochaj czworonogi”, który odbył się w Janowskim Ośrodku Kultury zgromadził wielu miłośników m.in. ratlerków, pudli, jamników, kundelków.

Koncert został zorganizowany już po raz drugi, a uczestniczyło w nim ponad trzydziestu wykonawców. Pomysłodawczynią spotkania pn. „Kochaj czworonogi” była Agnieszka Wiechnik, wokalistka zespołu G.A.T.E, kompozytorka, nauczycielka ze Szkoły Muzycznej Yamaha w Lublinie.

W tym świątecznym klimacie na nowo odżyły najpiękniejsze kolędy, czy też świąteczne piosenki polskich, jak również zagranicznych wykonawców. Serce widowni „podbili” soliści (uczniowie) Agnieszki Wiechnik, tancerze z grupy JUMP Łukasza Kurzyny, tancerki przygotowane pod kierunkiem Darii Górna oraz Teatr Tanca My Art Wioletty Małysz. Ponadto, ten poświąteczny klimat został umilony przez grupę taneczną Edyty Zimak pn. Little Swag, czy Swag Queens.

Bilet na koncert miał formę karmy dla zwierząt, ciepłych kocy, czy gryzaków. Jak zaznacza Agnieszka Wiechnik organizatorka koncertu: „najbardziej potrzebne są koce i karma. Zebrane dary zostały przekazane schronisku dla zwierząt „Przytul psiaka” w Ropczycach i hotelu dla zwierząt „Ostoja” w Radomiu. Dziekuję wszystkim, którzy przyczynili się do tej akcji”.

Do obu tych placówek trafiają bezdomne zwierzęta m.in. z Janowa Lubelskiego, czy okolic.

Dodajmy, że koncert  był transmitowany na żywo przez LUBELSKĄ.TV.

Tekst: Dorota Kozdra, foto: Aleksander Krzos - JOK