czwartek, 2 lipiec 2020, Imieniny: Jagody, Urbana, Martyniana

Tarcza dla samorządów. Środki z Funduszu Inwestycji Samorządowych dla gminy Janów Lubelski

Około 4 mln złotych dla Powiatu Janowskiego,  dla gminy Janów Lubelski kwota rzędu 2,2 mln złotych, kolejno gmina Godziszów otrzymała ponad 600 tys. złotych, zaś gmina Dzwola – około 550 tys. zł. Kolejne cztery gminy naszego Powiatu tj. Batorz, Chrzanów, Modliborzyce i Potok Wielki otrzymały dokładnie po 500 tys. złotych.

Są to środki pochodzące z rządowej tarczy antykryzysowej dla samorządów. Pieniądze zostaną przeznaczone na zadania inwestycyjne: infrastrukturę drogową, budowę chodników, mostów, jak również infrastrukturę sportową, czy opiekę medyczną, pomoc społeczną.

Uroczyste wręczenie czeków odbyło sie 25 czerwca br. w Starostwie Powiatowym w Janowie Lubelskim. „Środki finansowe” Burmistrzom i Wójtom z naszego powiatu zostały wręczone przez Jerzego Bieleckiego  - Posła na Sejm RP oraz Artura Pizonia – Starostę Janowskiego. Samorządowcy nie ukrywali zadowolenia z przyznanego „zastrzyku gotówki”, który z pewnością jest ogromna pomocą dla lokalnych samorządów.

Poseł Jerzy Bielecki zaznaczył, że „jest to program, który mocno wspiera gminy i powiaty w Polsce, program, którego do tej pory nie było. Mając na uwadze obecną sytuację spowodowaną pandemią, rząd nie zapomina o samorządach, wspiera ich. Przeznaczone środki są tego przykładem. Samorządy w ten sposób nie będą musiały rezygnować z  inwestycji i zadań, które zostały wcześniej zaplanowane”. Starosta Janowski Artur Pizoń życzył samorządowcom owocnych realizacji inwestycji, jak również przekazał podziękowania Posłowi Jerzemu Bieleckiemu.

Nadmieńmy, iż kwota wsparcia z Funduszu Inwestycji Samorządowych to suma rzędu – 6 mld złotych (5 mld złotych dla gmin i 1 mld dla powiatów).

Na czwartkowej konferencji prasowej, w imieniu gminy Janów Lubelski czek z rąk Posła Jerzego Bieleckiego i Starosty Janowskiego odebrał Czesław Krzysztoń – Zastępca Burmistrza Janowa Lubelskiego.

Tekst i foto: Dorota Kozdra

Na zdjęciu (od lewej): Michał Komacki - Wicestarosta Janowski, Henryk Michałek - Wójt gminy Batorz, Czesław Krzysztoń - Zastępca Burmistrza Janowa Lubelskiego, Leszek Nosal - Wójt Gminy Potok Wielki, Jerzy Bielecki - Poseł na Sejm RP, Urszula Kaproń - Przewodnicząca Rady Gminy Dzwola, Artur Pizoń - Starosta Janowski, Barbara Fuszara - Skarbnik Powiatu Janowskiego, Wiesław Dyjach - Wójt Gminy Dzwola, Marcin Sulowski - Wójt Gminy Chrzanów, Józef Zbytniewski - Wójt Gminy Godziszów, Witold Kowalik - Burmistrz Modliborzyc