środa, 18 wrzesień 2019, Imieniny: Januarego, Konstancji, Teodora

Pogoda w Janowie

Uczniowie dla seniorów

„Wiedza jest dla młodych rozsądkiem, dla wiekowych pociechą,

Dla biednych bogactwem, dla bogatych ozdobą”.

W czasie środowego spotkania seniorów w Janowskim Ośrodku Kultury, 26 kwietnia 2017 roku, odwiedzili nas uczniowie Szkoły Podstawowej im. Ignacego Łukasiewicza w Łążku Ordynackim. Przyjechali z Panią Dyrektor Bożeną Pałka, Panią Barbarą Lach i rodzicami.
 
Dzieci wystąpiły z uwspółcześnioną bajką o Kopciuszku. Seniorzy żywo reagowali na piękny przekaz baśni, której treść pierwotną wszyscy znali ze swoich młodych lat, a tu zmiana dostosowana była do czasów obecnych. Należy podkreślić duży wkład pracy nauczycieli i rodziców w przygotowaniu strojów i dekoracji, a dzieci pochwalić za wyrazisty i piękny przekaz treści. Nie jest to przypadkowa współpraca seniorów z tą szkołą.
 
Przewodnicząca Klubu Seniora „Janowiacy” Halina Łukasz jako początkujący pedagog w 1965 roku, tu rozpoczynała swoją nauczycielską pracę. Spędziła w tej szkole 35 lat swej pracy pedagogicznej, będąc również dyrektorem tej szkoły. Uczyła rodziców, dziadków, a nawet pradziadków dzisiejszych uczniów. Bardzo mile wspomina szkołę, byłych uczniów i całe środowisko Łążka Ordynackiego.

                                                                                                                      J. Łukasz

 

Fotogaleria

Twój pomysł - europejskie pieniądze
eu
Projekt współfinansowany ze Środków Europejskiego Funduszu Rozwoju
Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa
Lubelskiego na lata 2007-2013.
Projektowanie i tworzenie stron www