środa, 14 listopad 2018, Imieniny: Rogera, Serafina, Agaty

Wach Jakub Mistrzem Polski i Łukasik Kacper Wice Mistrzem Polski w Zapasach Styl Klasyczny

W dniach 2-4.11.2018r. w Janowie Lubelskim odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w Zapasach Styl Klasyczny ( z bardzo duża frekwencją). Startowało 212 zawodników z 56 klubów z całego kraju.

Rewelacją Mistrzostw Polski okazali się zawodnicy OLIMPu Janów Lubelski, z których Wach Jakub kategoria wag. 35 kg zdobył złoty medal i tytuł Mistrza Polski, pokonując w finale zawodnika "UNI Rocibórz" Jakubowskiego Kajetana przez przewagę techniczną różnicą 8 punktów technicznych przed czasem - jak i pozostałych przeciwników w eliminacjach.

Wice Mistrzostwo Polski wywalczył Łukasik Kacper kategoria wag. 38 kg prowadząc po pierwszej rundzie, przegrał w finale ze starszym o rok zawodnikiem "Śląsk Wrocław" Partyką Dominikiem obrońcą tytułu mistrzowskiego z ubiegłego roku.

Kuba i Kacper pozostają w przyszłym roku w kategorii wiekowej młodzik, więc Kacper będzie miał szansę na tytuł Mistrza Polski, bowiem zawodnik " Śląska" przechodzi do kategorii wiekowej kadetów.

W Mistrzostwach startowali zawodnicy OLIMPu: Buryta Konrad, Sowa Dawid, Liwak Karol i Oleszko Sebastian zdobywając punktowane miejsca.

Mistrzostwa Polski w Janowie były znakomitą promocją naszego miasta. Perfekcyjnie zorganizowane przez trenera OLIMPu Tadeusza Kuśmierczyka. W hotelach, internacie i kwaterach prywatnych zakwaterowani byli uczestnicy w ilości około 400 osób pochodzący z całej Polski od Kartuz, przez Poznań i Warszawę do Wałbrzycha i Raciborza.

Honorowy patronat nad Mistrzostwami Polski objął Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki RP Pan Jarosław Stawiarski zaszczycając swoją obecnością. Pogratulował organizatorowi tak udanej imprezy.

Mistrzostwa Polski oficjalnie otworzył Pan Andrzej Supron Prezes Polskiego Związku Zapaśniczego.

Na Mistrzostwa przybyli:

- Ryszard Wolny - V-ce Prezes PZZ Stylu Klasycznego, Mistrz Olimpijski z Atlanty;

- Witold Ciemierz - V-ce Prezes PZZ Stylu Wolnego, sędzia główny Mistrzostw i

- V-ve Prezes PZZ od Zapasów Kobiet Mieczysław Czwaliński.

Zwycięzców Mistrzostw dekorowali:

- Prezes JLKS OLIMP Stanisław Mazur,

- V-ce Prezes JLKS OLIMP Dariusz Wolan oraz

- przedstawiciele sponsorów - JANEX Jan Ciupak, PGKiM Cezary Jasiński, MEN STYL Andrzej Pacek, Bank Spółdzielczy Janów Lubelski.

Serdeczne podziękowanie w imieniu JLKS OLIMP Janów Lubelski i rodziców zawodników chcemy przekazać Panu Romanowi Kałuża za ufundowanie atrakcyjnych nagród finansowych dla naszych finalistów Mistrzostw.

Dzięki zaangażowaniu trenera JLKS OLIMP Pana Tadeusza Kuśmierczyka, który po raz kolejny potwierdził najwyższy poziom w realizacji imprezy o zasięgu ogólnopolskim, w przyszłym roku klub otrzyma z PZZ organizację dwóch imprez centralnych.

Wśród znamienitych gości pomimo zaproszeń nie było przedstawicieli lokalnych władz.

Pan Tadeusz Kuśmierczyk organizując Mistrzostwa jednocześnie zaangażowany był w wybory samorządowe do Rady Miejskiej.

Wyraża wdzięczność wszystkim, którzy oddali na niego głos, doceniając tym samym obecność klubu OLIMP uznawanego na arenie ogólnopolskiej i zaangażowanie trenera w popularyzację sportu i promocję Janowa Lubelskiego.

JLKS OLIMP