wtorek, 21 styczeń 2020, Imieniny: Agnieszki, Jarosławy, Epifaniego

Wernisaż wystawy fotograficznej "Czarnobyl .... czarny ból" w Muzeum Fotografii

W piątek 10 stycznia już 17 raz przybyli Goście do Galerii Muzealnej przy Muzeum Fotografii na pewno się nie nudzili. Wernisaż wystawy fotograficznej "Czarnobyl .... czarny ból" to relacja z pleneru w strefie ZERO w okolicach miejscowości Prypeć w wykonaniu dwóch światowej sławy fotografów. Jednego już poznanego u nas Antonio Aragon Renuntio z Hiszpanii ( wybranego najlepszym fotografem 2019 roku przez UNESCO ) z wystawy "Burkina Faso" i Alexandra Kharvata z Ukrainy znanego z wystawy Life Press Photo 2019 - prezentowanej również w naszej Galerii. Przedstawienie tej strasznej tragedii przez człowieka, który uczestniczył w zabezpieczaniu terenu katastrofy jako milicjant, relacje uczestników spotkania o tych dniach oraz prezentacja przemawiających zdjęć myślę, że uczestnikom utkwi w pamięci. W części muzycznej wystąpiła Ivanka Misiuk - z Równa - Centrum Kultury miasta Rivne. Przygotowana specjalnie na to spotkanie piosenka bardzo trudna Edyty Górniak - To nie ja byłam Ewą pokazała całkowity kunszt oraz zdolności piosenkarki. Alex otrzymał zaszczytny tytuł Przyjaciela Muzeum Fotografii. Gośćmi wernisażu byli również wspaniali fotografowie ze Stalowej Woli Darek Kwiatkowski i Henryk Giecko oraz aż z Odessy Oleg Kucki. Wystawę "Czarnobyl ... czarny ból" można oglądać do 30 stycznia - zapraszam.

31 stycznia w piątek o godzinie 18.00 wspólnie z Fotografami Przyrody Okręgu Podkarpackiego i Roztoczańskiego otworzymy wystawę "OBARY" Grzegorza Szkutnika z Biłgoraja. Wystawę tę na ubiegłorocznej prezentacji fotografów przyrody w Toruniu uznano za najpiękniejszą.

Antoni Florczak