środa, 20 luty 2019, Imieniny: Leona, Ludomiła, Lubomira

Wiosenne warsztaty pielęgnacji drzew w publicznych terenach zieleni i przepisy w tym zakresie.

Stowarzyszenie Naukowo-Techniczne Inżynierów i Techników Ogrodnictwa zaprasza wszystkich zainteresowanych na praktyczne warsztaty z pielęgnacji drzew w publicznych terenach zieleni i przepisy w tym zakresie. Wykład oraz zajęcia w terenie skierowane są do pracowników spółdzielni mieszkaniowych, firm ogrodniczych, firm zajmujących się pielęgnacją zieleni publicznej, architektów krajobrazu oraz studentów.

Otwarcie i panel wykładowy: Janowski Ośrodek Kultury w Janowie Lubelskim, ul. Jana Pawła II 3.

Termin: 15 lutego 2019 r. (9.00 - 16.00)

Cena: 150 zł netto/brutto.

Program warsztatów:

I część - wykład mgr inż. Izabeli Giedrojć z Zarządu Dróg Miejskich w Puławach, Rzeczoznawcy SITO w zakresie ochrony środowiska

- zezwolenia na usunięcie drzew i krzewów

- usuwanie drzew i krzewów rosnących w pasie drogowym drogi publicznej

- wycinka drzew i krzewów na terenie spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych

- usuwanie drzew i krzewów a ochrona gatunkowa

- wycinka drzew i krzewów na terenach objętych ochrona obszarową

- usuwanie drzew i krzewów przez rolników

- decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach a wycinka drzew i krzewów

- przepisy o wycinaniu drzew i krzewów w zieleni zabytkowej

Przewidywane ramy czasowe: 9.00-12.30

II część - warsztaty praktyczne z prawidłowego formowania drzew przeprowadzone przez wykwalifikowanego arborystę Tomasza Chomickiego, członka Federacji Arborystów Polskich

Przewidywane ramy czasowe: 12.30-16.00

Zapisy prowadzimy do 10 lutego 2019 pod adresem e-mail sekreatrza oddziału: sekretarz@sitolublin.pl lub przedstawieciela SITO w terenie Andrzeja Giżki:  parkeko@gmail.com. W treści wiadomości wystarczy podać imię, nazwisko i nazwę firmy. Ilość miejsc jest ograniczona! Dla zainteresowanych wystawiamy zaświadczenia uczestnictwa.