Pogoda w Janowie

piątek, 16 listopad 2018, Imieniny: Edmunda, Marii, Gertrudy

WŁADZE WYDZIAŁU LEŚNEGO SGGW Z WIZYTĄ PATRONACKĄ W LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCYM IM. BOHATERÓW PORYTOWEGO WZGÓRZA W JANOWIE LUBELSKIM

Współpraca z renomowanymi uczelniami wyższymi to jeden z głównych kierunków rozwoju Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim. Udział w wykładach, współorganizacja obozów naukowych czy uczestnictwo w konkursach organizowanych przez szkoły wyższe to tylko niektóre elementy tej współpracy.

Jedną z najbardziej interesujących form patronatu szkoły wyższej nad placówką jest konferencja naukowa, dlatego też młodzież naszego liceum została zaproszona na takie wydarzenie.

19 kwietnia 2018r. w Ośrodku Edukacji Ekologicznej „Lasy Janowskie” odbyła się XI  Ogólnopolska Konferencja Studentów Leśnictwa pt. „Leśnik – w służbie lasu i człowieka.”

Tegoroczna konferencja zorganizowana została przez Samorząd Studentów  Wydziału Leśnego SGGW. OKSL jest jednym z najważniejszych wydarzeń w środowisku studentów leśnictwa i co roku cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Wydarzenie to stwarza również idealną okazję do nawiązania dialogu między doświadczonymi pracownikami leśnymi a młodymi ludźmi, wiążącymi z lasem swą przyszłość.

Z przyjemnością przyjęliśmy zaproszenie na wykłady, w których uczestniczyli uczniowie klasy Ie o profilu geograficznym wraz z Dyrektor szkoły panią Wiesławą Dyjach.

Podczas Konferencji nasi uczniowie mieli okazję wysłuchać prelekcji wygłaszanych przed pracowników Lasów Państwowych, Instytutu Badawczego Leśnictwa, Gazety Leśnej, firmy Taxus UL, Stowarzyszenia Leśników i Właścicieli Lasów, przedstawicieli Kół Naukowych oraz reprezentantów instytucji techniczno-przyrodniczych. Była to również okazja do podejrzenia pracy studentów, którymi już niebawem staną się nasi uczniowie.

     W przerwie konferencji mieliśmy możliwość gościć w murach szkoły przedstawicieli uczelni : Prodziekana ds. Dydaktyki Wydziału Leśnego SGGW prof. dr hab. Tadeusza Moskalika, Prodziekana ds. Nauki Wydziału Leśnego SGGW dr hab. Stanisława Drozdowskiego , Opiekuna Sekcji Użytkowania Lasu Koła Naukowego Leśników dr hab. inż. Pawła Staniszewskiego oraz przedstawicielkę Samorządu Studentów. Pani dyrektor, Wiesława Dyjach , oprowadziła gości po gmachu szkoły prezentując wybrane pracownie- chemiczną, biologiczną, językową.  Warszawska uczelnia w przyszłym roku obchodzi 200-lecie swojej działalności, dlatego szczególne zainteresowanie wzbudziła w gościach Szkolna Izba Pamięci oraz fotorelacja z Jubileuszu Stulecia naszej szkoły. Spotkanie władz uczelni z dyrekcją szkoły było także okazją do zaprezentowania osiągnięć naukowych szkoły oraz określeniem zasad dalszej współpracy.

     Dziękujemy Uczelni patronackiej za zaproszenie na konferencję, która była dla naszych uczniów pierwszym krokiem do świadomego planowania własnej kariery oraz niezapomnianą lekcją przyrody i ekologii.  Atmosfera spotkania oraz ciepłe przyjęcie naszej młodzieży przez władze uczelni sprawiły, że czuliśmy się wyróżnieni. Szczególnie dziękujemy panu dr Robertowi Tomusiakowi za opiekę nad nami oraz organizację wyjścia młodzieży.

      18 maja 2018r. wybieramy się z rewizytą do stolicy, gdyż otrzymaliśmy zaproszenie na święto uczelni-  Dni Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Nie może nas tam zabraknąć…

Dorota Rachwalska- Kata

Fotogaleria

Twój pomysł - europejskie pieniądze
eu
Projekt współfinansowany ze Środków Europejskiego Funduszu Rozwoju
Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa
Lubelskiego na lata 2007-2013.
Projektowanie i tworzenie stron www