czwartek, 15 listopad 2018, Imieniny: Alberta, Leopolda, Odalii

Wybrano najkorzystniejszą ofertę na przebudowę dróg powiatowych położonych na terenie gminy Janów Lubelski. Momoty Górne – Władysławów i ul. Turystycznej

Jeszcze w tym roku będzie miała miejsce przebudowa znaczących odcinków dróg na terenie gminy Janów Lubelski. Przypomnijmy, że jest to kontynuacja wcześniejszych robót, które miały miejsce w roku ubiegłym.

Mowa o następujących odcinkach dróg: Momoty  Górne – Władysławów w lokalizacji od km 8+ 883 do km 10+ 278, czyli jest to długość 1km 395 m. oraz Janów Lubelski ul. Turystyczna w lokalizacji od km 1+ 830 do km 3+ 146, czyli jest to odcinek o długości 1 km 316 m. Łącznie zostanie przebudowane 2 km 711 m.

Na przebudowę wspomnianych dróg wpłynęły trzy oferty.

Najkorzystniejszą ofertę wybraną w drodze przetargu na wyżej wymienione zadania (mowa o dwóch odcinkach dróg) zostało Konsorcjum firm: Lider konsorcjum – PBI Infrastruktura z Kraśnika i Partner konsorcjum – PBI z Sandomierza. Zadanie zostało dofinansowane z Budżetu Generalnej Dyrekcji Lasów Państwowych. Planowane wykonanie prac drogowych upływa 31 października br.

Odnotujmy, że inwestycje prowadzi Zarząd Dróg Powiatowych w Janowie Lubelskim.  Umowa z wykonawcą zostanie wkrótce podpisana.

Tekst i foto: Dorota Kozdra