piątek, 21 luty 2020, Imieniny: Eleonory, Kiejstuta, Fortunata

Załoga „Okonie” z KŻ „ZEFIR” JL na Gali Wolontariatu w Janowie Lubelskim-2019.

W dniu 04.12.2019 r. Załoga „Okonie” i opiekunowie z Klubu Żeglarskiego „ZEFIR” w Janowie Lubelskim po raz kolejny uczestniczyli w Gali Wolontariatu w Janowskim Ośrodku Kultury. Galę corocznie organizuje i wyróżnienia przyznaje Ośrodek Pomocy Społecznej za nieodpłatną pracę na rzecz potrzebujących. Jak zwykle Gala miała piękną oprawę słowno – muzyczną i taneczną a widownia zgromadziła licznych wolontariuszy, opiekunów, Władze Miasta i Powiatu, Władze Szkół, Władze Kościelne, przedstawicieli instytucji opieki i organizacji pozarządowych oraz osoby zainteresowane tą ideą społeczną.

Wyróżnienia  - dyplomy i upominki otrzymali członkowie Załogi „Okonie”:

1. Jarosław Makuch – Kapitan, uczeń Zespołu Szkół Technicznych w Janowie Lubelskim.
  2. Dawid Kędra - Zastępca Kapitana, uczeń Zespołu Szkół Technicznych w Janowie Lubelskim.
  3. Damian Kędra – Członek, uczeń Zespołu Szkół Technicznych w Janowie Lubelskim.
  4. Michał Małek – Członek, uczeń Liceum Ogólnokształcącego w Janowie Lubelskim.
  5. Łukasz Placha – Członek, uczeń Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej („Elektryk”) w Nisku.

Takie wyróżnienia otrzymali też opiekunowie „Okoni”: Krzysztof Zbiżek, Teresa Sydor, Ryszard Grzegórski oraz Komandor Klubu Antoni Sydor.

Warto wspomnieć za co były wyróżnienia dla „Okoni”. Otóż w czasie wakacji wykonywana była  pomoc w nauce obsługi kajaków, łodzi wiosłowych i żaglowych, prac bosmańskich dla uczestników szkolenia „Wiatr i woda - pierwsze spotkanie”. Takie szkolenia organizowano dla Publicznej Szkoły Podstawowej w Janowie Lubelskim, Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych OSP z terenu Powiatu Janowskiego, seniorów, Środowiskowego Domu Samopomocy w Janowie Lubelskim i osób z wolnego naboru.

Załoga „Okonie” w KŻ „ZEFIR” powstała w 2015 r. Biorą udział w szkoleniu wewnętrznym, pomagają w pracach bosmańskich i szkoleniu swoich młodszych a niekiedy starszych kolegów. Od kilku lat z powodzeniem uczestniczą w regatach na Zalewie Janowskim, na Zbiorniku Podwolina w Nisku i na Zbiorniku Nielisz. W 2019 r. osiągnęli sukces: brali udział w szkoleniu i po zdanym egzaminie uzyskali patenty żeglarza jachtowego. Są koleżeńscy i zdyscyplinowani a w  działaniach konsekwentni.

Klub dziękuje „Okoniom” za pracę i gratuluje wyróżnienia; dziękuje też Rodzicom i Szkołom za dobre wychowanie tych młodych adeptów żeglarstwa. Niech będą wzorem dla innych.

Janów Lubelski, 09.12.2019 r.
Antoni Sydor – Komandor Klubu
Foto: Joanna Sydor

Cała fotorelacja na stronie Janowa Lubelskiego: „Anioły są wśród nas…XIII Gala Wolontariatu za nami”  i na stronie Starostwa Powiatowego w Janowie Lubelskim: „XIII Gala Wolontariatu”.