środa, 13 listopad 2019, Imieniny: Stanisława, Mikołaja, Krystyna

Zapraszamy na nowy plac zabaw na Osiedlu Południe

Nowy plac zabaw, który znajduję się na Osiedlu Południe (róg ul. Prusa i ul. Bema) zyskuje już popularność i zainteresowanie nie tylko najmłodszych mieszkańców. Podczas czwartkowego spotkania tj. 17 października br., dla wszystkich przewidziano różnorodne atrakcje przygotowane przez Wiolettę Ciupak z Animacji Zabaw KiWi. Najmłodsi wraz z rodzicami mogli wziąć udział w grach i zabaw, poczęstować się słodyczami.

W spotkaniu uczestniczył Burmistrz Krzysztof Kołtyś, Zastępca Burmistrza Czesław Krzysztoń, Radny Sejmiku Województwa Lubelskiego (wcześniej Radny Miejski) – Ryszard Majkowski oraz obecna Radna Grażyna Kuśmierczyk.

Pani Radna podziękowała wszystkim obecnym na spotkaniu, jednocześnie zapraszając do dalszych jego odwiedzin, nie tylko najmłodszych mieszkańców. Przypominając, że jest otwarta na problemy i tematy mieszkańców i zaprasza do rozmów. Burmistrz Krzysztof Kołtyś przypomniał prace związane z budową nowego placu zabaw, jednocześnie wyjaśniając dlaczego prace z nim związane zostały zakończone jesienią, a nie latem. Gmina planowała wybudować plac tylko z własnych środków finansowych, którego realizacja miała nastąpić wiosną br. Jednakże w  tym samym czasie Ministerstwo Sportu i Turystyki ogłosiło konkurs na doposażenie placów zabaw w ramach zadania Otwartych Stref Aktywności. Do tego zadania przystąpiło wiele gmin w Polsce, w tym nasza gmina Janów Lubelski. Gmina miała na uwadze, że zwiększona pula środków na realizacje budowy nowego placu pozwoli na jego udoskonalenie. Złożony wniosek został zaakceptowany, uzyskano kwotę dofinansowania, która stanowi połowę kwoty budowy nowego placu zabaw, czyli jest to 50 tys. złotych. Druga połowa, czyli 50 tys. złotych pochodzi z budżetu gminy.

Na nowym placu zabaw zostały zamontowane 3 różne urządzenia zabawowe o charakterze sprawnościowym (tj. huśtawka metalowa podwójna, zestaw zabawowy z elementami wspinaczkowymi, karuzela metalowa krzesełkowa). W strefie relaksu został umiejscowiony stolik do gry w szachy, stół do tenisa stołowego, kosze na śmieci, ławeczki z oparciem, tablica informacyjna o projekcie OSA oraz stojak na rowery (6. stanowisk).   Powstała również siłownia plenerowa w tym jedno urządzenie integracyjne (dla osób na wózku). Cały teren placu zabaw został ogrodzony. Na terenie placu zabaw w przyszłości  zostaną nasadzone krzewy ozdobne.

Tekst i foto: Dorota Kozdra