niedziela, 16 czerwiec 2019, Imieniny: Aliny, Justyny, Benona

Zaproszenie do udziału w trzeciej edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Janów Lubelski

Szanowni Państwo !

Już po raz trzeci mam przyjemność zaprosić Państwa do czynnego udziału we wspólnym planowaniu Budżetu Miasta Janów Lubelski na rok 2020.

Podczas sesji Rady Miejskiej w dniu 1 marca 2019r. przyjęta została uchwała dotycząca wyboru zadań w ramach  Budżetu Obywatelskiego na 2020 rok.

Dzięki złożonym projektom zostały zrealizowane takie zadania jak: zielona sala gimnastyczna przy Szkole Podstawowej w Janowie Lubelskim, sterylizacja i kastracja psów oraz  kotów, ławeczka dla seniora, rozbudowa placu zabaw oraz siłowni zewnętrznej na Osiedlu Zaolszynie.

W tym roku w ramach Budżetu obywatelskiego realizowane będą zadania złożone i przegłosowane przez Mieszkańców Gminy Janów Lubelski w roku poprzednim. Należą do nich takie projekty takie  jak: sterylizacja i kastracja psów oraz  kotów, doposażenie placu zabaw dla dzieci oraz siłownia dla młodzieży na osiedlu ,,Wschód”, a także kolorowy plac zabaw na osiedlu ,,Zaolszynie”

Serdecznie dziękuję za dotychczasowe zainteresowanie i zaangażowanie w tworzeniu Budżetu Obywatelskiego, jednocześnie zachęcam do składania kolejnych propozycji zadań,  które będą zrealizowane w 2020 roku.

Każda osoba, która ma ukończone 16 lat życia i wypełni wniosek wraz z poparciem 10 mieszkańców ma szanse na realizację swoich potrzeb lub  marzeń. Wystarczy złożyć wniosek w okresie od 30 kwietnia do 14 czerwca 2019r., uzyskać poparcie mieszkańców w głosowaniu i czekać na realizację swoich projektów.

Jestem pewien, że macie Państwo dużo pomysłów, które mogą  korzystnie wpłynąć na rozwój   naszego miasta lub poprawić komfort życia mieszkańców, a których wykonanie nie przekroczy 50  tys. zł.

Przypominam, że złożone wnioski mają dotyczyć tylko zadań własnych gminy.

Czekam na Państwa pomysły!

Razem możemy więcej!

Krzysztof Kołtyś

Burmistrz Janowa Lubelskiego

POMYSŁ +POPARCIE=REALIZACJA

Jeżeli w twojej głowie jest pełno pomysłów jak wykorzystać środki BUDŻETU OBYWATELSKIEGO nie czekaj!

Weź udział w konsultacjach społecznych na temat budżetu obywatelskiego Gminy Janów Lubelski na 2020r.

Złóż wniosek potwierdzony poparciem 10 mieszkańców w okresie od 30 kwietnia do 14 czerwca 2019r.

Po pozytywnej weryfikacji wniosku oraz jego promocji nastąpi głosowanie  w celu wyłonienia najlepszych projektów.

Suma uzyskanych głosów decyduje o kolejności zadań na liście rankingowej do realizacji.

Kwota przeznaczona na realizację budżetu obywatelskiego wynosi 100 000 zł,  a  koszt realizacji pojedynczego zadania nie może przekroczyć  50 000 zł.

Nie zwlekaj! Już teraz zacznij przygotowywać swój wniosek!

Jeśli Twój projekt zyska społeczne poparcie przy składaniu wniosku, jak również w głosowaniu już w przyszłym roku będzie zrealizowany!

W zakładce BUDŻET OBYWATELSKI zamieszczone są aktualne formularze:

Formularz wniosku do Budżetu Obywatelskiego

1. Lista mieszkańców Janowa Lubelskiego popierających propozycję projektu
    ( obowiązkowo minimum 10 osób)
  2. Karta oceny formalnej
  3. Karta oceny merytorycznej
  4. Informacja z weryfikacji i opiniowania propozycji projektów
  5. Karta do głosowania

Na stronie Urzędu Miejskiego  w Janowie Lubelskim www.janowlubelski.pl w zakładce Budżet Obywatelski będziemy zamieszczać na bieżąco wszelkie informacje na temat prac

w ramach Budżetu.

Harmonogram konsultacji Janowskiego Budżetu Obywatelskiego

Przyjęcie przez Radę Miejską  w Janowie Lubelskim uchwały ws. Budżetu Obywatelskiego na rok 2020