czwartek, 23 maj 2019, Imieniny: Iwony, Emilii, Dezyderiusza

Zaproszenie na 20-lecie pobytu św. Jana Pawła II w Sandomierzu

W tym roku przypada 20. rocznica pobytu św. Jana Pawła II w Sandomierzu. Papież Jan Paweł II 12 czerwca 1999 r.  sprawował Mszę św. na Błoniach Sandomierskich. Na to spotkanie przebyły rzesze diecezjan, żołnierze Wojska Polskiego oraz pielgrzymi z całej Polski.

Diecezjalne obchody jubileuszu 20-lecia pobytu Ojca Świętego Jana Pawła II odbędą się dnia 9 czerwca 2019 r. w Sandomierzu.

9 czerwca odbędzie się diecezjalne dziękczynienie Bogu za wizytę św. Jana Pawła II  w Sandomierzu.

Hasłem spotkania są słowa „Błogosławieni czystego serca”.

Program uroczystości:

9.00 – Marsz dla życia i rodziny (wyrusza z parafii św. Józefa, pl. Św. Wojciecha w Sandomierzu)

9.50 – Finał konkursu wiedzy o św. Janie Pawle II

11.00 – Uroczysta Msza św. na Błoniach sandomierskich (przed figurą papieża)

12.30 – Koncert Orkiestry Wojskowej

13.00 – Piknik Rodzinno-młodzieżowy

Jednocześnie zapraszamy na:

- pokaz sprzętu wojskowego

- pokaz samochodu papieskiego z 1979 r. – eksponat Muzeum Samochodu Papieskiego JP II w Kielcach

- inscenizację historyczna w wykonaniu Chorągwi Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej

- atrakcje dla dzieci i młodzieży

Jubileusz poprzedzi trzydniowe Diecezjalne Spotkanie Młodych, które odbędzie się w Klimontowie, a jego podsumowaniem będzie Msza św. jubileuszowa na Błoniach Sandomierskich.

Biskup Sandomierski Krzysztof Nitkiewicz zaprasza na wspólne świętowanie i dziękczynienie Panu Bogu za dar obecności św. Jana Pawła II w naszej diecezji.

Informacje dodatkowe:

- Parking dla autokarów i samochodów osobowych przybywających na uroczystości będzie zapewniony na placu sandomierskiej giełdy.