piątek, 19 październik 2018, Imieniny: Piotra, Pawła, Ziemowita

Zaświadczenie A1 dla cudzoziemca – szkolenie w ZUS

Zatrudniasz obywateli Ukrainy i wysyłasz ich do pracy za granicę? To szkolenie organizowane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Biłgoraju jest dla Ciebie.

Uczestnicy dowiedzą się, jak przygotować niezbędne dokumenty, gdy polski przedsiębiorca wysyła do pracy za granicą obywateli tzw. państw trzecich. Chodzi na przykład o zatrudnionych obywateli Ukrainy lub Białorusi. Głównym tematem szkolenia będą aktualne zasady ustalania miejsca zamieszkania obywateli państw trzecich – to jeden z ważnych czynników badanych przy wydawaniu unijnego zaświadczenia A1. Spotkanie może więc zainteresować przedsiębiorców, którzy wysyłają ludzi do pracy w kilku państwach oraz zajmujących się transportem międzynarodowym.

Szkolenie jest bezpłatne. Odbędzie się 22 sierpnia w biłgorajskim ZUS, przy ul. Kościuszki 103. Początek o godz. 10.00. Zapisy pod numerem telefonu 84 688 13 08 lub w sali obsługi klientów.

Takie samo szkolenie odbędzie się jeszcze w Tomaszowie Lubelskim, 5 września. Szczegóły można znaleźć na stronie www.zus.pl w zakładce „Wydarzenia i szkolenia”.

Małgorzata Korba

regionalny rzecznik ZUS