Pogoda w Janowie

piątek, 14 grudzień 2018, Imieniny: Alfreda, Izydora, Alfredy

Zespołowa rywalizacja w Zespole Szkół Technicznych

Już po raz kolejny  uczniowie  ZST przekonali się, że sport to nie tylko zdrowie, ale też świetna zabawa. Na obiektach sportowych oraz w szkole 06 czerwca br. zorganizowano pełen atrakcji „Dzień Sportu”, w którym wzięli również udział gimnazjaliści z Janowa Lubelskiego oraz Białej.

Młodzież  uczestniczyła w różnorodnych rozgrywkach sportowych, grach i konkursach zespołowych. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie, począwszy od przeciągania liny, rzutów do kosza, drużynowych biegów, a skończywszy na cieszącej się wyjątkowym zainteresowaniem Szkolnej Grze Technicznej.

Intencją zabawy było ukazanie zawodów, których uczniowie mogą nauczyć się w ZST.

 Motywem przewodnim gry była natomiast  podstawowa wiedza lub umiejętności praktyczne z branży budownictwa, ekonomii, fryzjerstwa, informatyki, mechaniki, obróbki drewna oraz motoryzacji.

 Na stacjach zlokalizowanych  w poszczególnych klasopracowniach przygotowano dla uczniów zadania, które były tematycznie związane z zawodami nauczanymi w szkole.

Oprócz pamiątkowych dyplomów  na uczestników sportowych zmagań czekały grillowane przysmaki oraz drobne upominki, natomiast o  oprawę muzyczną wydarzenia  zadbał szkolny zespół, który  wykonał największe przeboje ostatnich miesięcy m.in. „Miłość w Zakopanem” z repertuaru Sławomira.

            Warto podkreślić, jak ważne miejsce powinien zajmować sport w życiu młodych ludzi, nie tylko ze względu na jego wpływ na rozwój fizyczny. Sport kształtuje również najlepsze wartości, jakie może posiąść młody człowiek, czyli pracę w zespole, wytrwałość, sumienność, precyzję. Właśnie te cechy stara się pielęgnować społeczność szkolna Zespołu Szkół Technicznych. 

Elżbieta Dębiec

  

Fotogaleria

Twój pomysł - europejskie pieniądze
eu
Projekt współfinansowany ze Środków Europejskiego Funduszu Rozwoju
Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa
Lubelskiego na lata 2007-2013.
Projektowanie i tworzenie stron www